Jazz Camping

XIX edycja festiwalu Jazz Camping Kalatówki odbędzie się w dniach 28.09-4.10.

Na tegorocznej edycji Jazz Campingu swój udział potwierdzili już między innymi: Zbigniew i Jacek Namysłowscy, Jacek Kochan, Jerzy Bartz, Sławomir Jaskułke, Piotr Schmidt, Robert Murakowski.

Przyjedzie także grupa utalentowanych studentów kierunku jazzowego z Akademii Muzycznej we Wrocławiu pod opieką znanego saksofonisty- Tomasza Pruchnickiego.

Kierownikiem muzycznym festiwalu jest Zbigniew Namysłowski.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!


**********

Zeszłoroczna impreza jazzowa przypadła w 20-lecie projektu "Namysłowski i Górale" i sobotni koncert galowy nawiązywał do tego wydarzenia.

W 2014 roku ugościliśmy ponad 50 muzyków.  Wśród zaproszonych Gości pojawili się zarówno wybitni muzycy sceny jazzowej tacy jak Zbigniew i Jacek Namysłowscy, Leszek Możdżer, Robert Murakowski, Sławek Jaskułke, Maciej Garbowski, Tomasz Pruchnicki, Jacek Kochan, Jerzy Bartz, ,  oraz grupa młodych, utalentowanych i dobrze zapowiadających się muzyków.


Niemal pięćdziesięciu jazzmanów zjechało  w Tatry, by wziąć udział w XVIII edycji festiwalu Jazz Camping Kalatówki. Od 29 września aż do 5 października grali w górach tej klasy artyści, co Zbigniew i Jacek Namysłowscy, Jacek Kochan, Jerzy Bartz, Tomasz Pruchnicki, Robert  Murakowski,  Sławek Jaskułke, Leszek Możdżer  i wielu innych.

Historia Jazz Campingu na Kalatówkach sięga roku 1959, kiedy zawitała tu elita artystycznego świata między innymi Krzysztof Komeda, Roman Polański, Jan Ptaszyn Wróblewski, Marek Karewicz, Andrzej Trzaskowski czy Grażyna Hase.  W ponurych latach 50., jazz był jak brama do świata wolności. Po reaktywacji imprezy w 1997 roku, Jazz Camping stał się rozpoznawalnym festiwalem muzycznym, który na stałe gości w kalendarium atrakcji kulturalnych Zakopanego.

Jazz Camping nie jest typową imprezą muzyczną z zaplanowaną listą utworów i wykonawców: tu liczy się spontaniczne, wspólne muzykowanie podczas wieczornych jam sessions, przeplatane rozmowami o muzyce i dyskusjami z licznie zgromadzoną publiką.  Tegoroczny Jazz Camping to wspaniała okazja do świętowania 75 urodzin Zbigniewa Namysłowskiego oraz 20-lecie pierwszych koncertów tego wybitnego jazzmana z góralami.

W tym roku  Kalatówki ugościły ponad  50 muzyków jazzowych.  Udział w  Jazz Campingu biorą uznani muzycy: Zbigniew i Jacek Namysłowscy,  Jacek Kochan, Jerzy Bartz, Tomasz Pruchnicki, Robert  Murakowski,  Sławek Jaskułke  oraz wielu innych. Debiutantami tegorocznej imprezy jest grupa  wybitnych studentów Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Od poniedziałku odbywają się na Kalatówkach wieczorne jam-sessions a w środę jazzmeni jak zwykle muzykowali z góralami.

Zwieńczeniem imprezy był galowy, finałowy koncert, w którym wzięli udział wszyscy muzycy.

Clou programu był koncert „Namysłowski i górale 20 lat później”, w którym zagrali Goście Specjalni festiwalu zaproszeni przez Zbigniewa Namysłowskiego: pianista Leszek Możdżer, kapela góralska Jana Karpiela Bułecki w legendarnym składzie z 1994 roku. Towarzyszyli im będą basista- Maciej Garbowski oraz perkusista- Sławomir Koryzno.

Jak powiedział w wywiadzie udzielonym Tygodnikowi Podhalańskiemu Leszek Możdżer w dzień koncertu galowego: "Dzisiejsze spotkanie jest takim nostalgicznym wspomnieniem i zebraliśmy się tu przede wszystkim po to by uczcić naszego Mistrza Zbigniewa Namysłowskiego, który obchodzi 75. urodziny".

Podczas gali  Kierowniczka Kalatówek-Pani Marta Łukaszczyk wręczyła Jubilatowi stylową spinkę góralską wykonaną przez słynnego artystę regionalnego,  Mieczysława Króla-Łegowskiego.


Jak powiedział niedawno w wywiadzie dla II Programu Polskiego Radia Zbigniew Namysłowski - "Ten projekt i płyta otworzyły nam drzwi do wielu sal koncertowych. Premierowo materiał zagraliśmy na festiwalu Jazz Jamboree w 1994 roku, potem mieliśmy zagraniczne wyjazdy, m. in. do Niemiec i Francji, a ukoronowaniem była wycieczka do Meksyku, na festiwal Cervantino. Dla Meksykanów nasz występ to był szok. Zarówno w warstwie dźwiękowej, jak i wizualnej, bo górale jak zwykle wystąpili pięknie wystrojeni w swoje ludowe stroje".

„Jazz i góry do siebie pasują” – często powtarza Zbigniew Namysłowski, uczestnik wszystkich Jazz Campingów od 1959 roku. Niewątpliwą atrakcją imprezy jest nie tylko wspaniały jazz, ale też piękne jesienne tatrzańskie pejzaże rozpościerające się z ogromnych okien Hotelu na Kalatówkach. Jesienna pogoda zachęca do wędrówek po Tatrach by wieczorem uczestniczyć wraz z rzeszą melomanów w wieczornych koncertach.

Obejrzyj słynny koncert „Namysłowski i górale” na Jazz Jamboree 1994:
https://www.youtube.com/watch?v=dL8pLbajI4A
Znajdź nas na FB

Program XIX Jazz Campingu

28.09.2015 inauguracja

wstęp wolny


29.09.2015 jam session

wstęp wolny


30.09.2015 jazz i górale

wstęp wolny


01.10.2015 jam session

wstęp wolny


02.10.2015 jam session

wstęp wolny


03.10.2015 godz. 20.00

koncert finałowy

koncert biletowany


Jesteś tu: Imprezy