O Wielkanocne Jajo
XVII Zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim o Wielkanocne Jajo im. Krystyny Behounek w Poniedziałek Wielkanocny 6.04.2015W 2014 roku Zawody rozegrane były nietypowo: 60 Zawodników startowało w trzech konkurencjach- zaczęliśmy tradycyjnie- na śniegu (nie było go za wiele...)- zawodnicy próbowali swych sił w trudnej sztuce jazdy stylowej. Jazda na drewnianych nartach to nie lada wyzwanie- narty są długie, znacznie cięższe i nie mają krawędzi.

Drugi etap zawodów- już na trawie to z kolei runda z jajami! Należało przenieść jak najwięcej jaj w jak najkrótszym czasie- i tu nie obyło się bez upadków i bez gubienia cennego ładunku co oczywiście miało wpływ na finalne noty.

Na koniec Zawodnicy celowali piłeczkami do wielkiego kolorowego jaja- symbolu naszej imprezy. To konkurencja, która szczególnie podobała się Najmłodszym.

Osobno nagradzaliśmy oryginalny ubiór uczestników.Zawody na starym sprzęcie narciarskim o Wielkanocne Jajo- fotogaleria:

Bieg o Wielkanocne Jajo

IV Bieg o Wielkanocne Jajo odbył się w Sobotę Wielkanocną, 19 kwietnia.

Trasa Zawodów biegła z Kuźnic na Kalatówki (z dwoma okrążeniami wokół Polany)- z metą przy Hotelu Na Kalatówkach. Zwyciężył Marcin Świerc, który uzyskał czas26 min 52 sek. Za nim uplasowali się Józef Pawlica oraz Łukasz Ludkiewicz.Wśród Pań zwyciężyła Magdalena Kozielska . Drugie miejsce w kategorii kobiet zajęła Dominika Bolechowska a trzecie- Justyna Boczkowska.

Organizatorami imprezy był zakopiański MOSiR i Hotel Górski Kalatówki.


Galeria Biegów z poprzednich lat:Znajdź nas na FB

Jesteś tu: Wielkanocne Jajo