Wielkanocne

Jajo

Image
Image
Zapraszamy wszystkich sympatyków „białego szaleństwa” na kultowe zawody narciarskie w stylu retro. W tym roku organizujemy 23. Edycję Zawodów na Starym Sprzęcie Narciarskim „O Wielkanocne Jajo” imienia Krystyny Behounek.
Zawody te odbywają się tradycyjnie w Poniedziałek Wielkanocny, który w tym roku przypada 10 kwietnia. Nasza impreza to wyjątkowa okazja by poczuć klimat dawnych czasów i powrócić do korzeni narciarstwa. Zawody na Kalatówkach to nie tylko pasjonująca rywalizacja w dawnym stylu ale także niepowtarzalna atmosfera i wspólna zabawa.

Uczestnicy obowiązkowo przebierają się w stare stylowe ubrania, dzięki którym impreza staje się prawdziwym pokazem mody „vintage”. Sportowcy wyposażeni w stare drewniane narty, wiązania, buty i bambusowe kije mają okazję sprawdzić swoje umiejętności na specjalnie przygotowanej trasie w dwóch konkurencjach: jazda na czas oraz jazda stylowa.

W czasie zawodów nie zabraknie też wspólnej zabawy przy góralskiej muzyce, smakołykach serwowanych przez kuchnię Hotelu Górskiego na Kalatówkach a także okazji do świątecznych spotkań towarzyskich.

Program Zawodów:

10:00-11:30 - Zapisy na Zawody w Hotelu Górskim Kalatówki

11:35-12:00- Prezentacja Zawodników

12:00- Start Konkurencji Narciarskich

Ok. 15:00- Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Zawody odbywają się pod Patronatem Burmistrza Miasta Zakopane i są dofinansowane ze środków Miasta Zakopane. Dziękujemy Partnerom i Sponsorom naszej imprezy: Spółce Veolia, Wolf Trail, Grupie PKL S.A. , Cukierni Samanta, Wypożyczalni Sprzętu górskiego i Skiturowego Tatramaniak.pl, Salonowi Masaży Tajskich Yaowares oraz producentowi smarów narciarsko-snowboardowych IKA z Zakopanego.

Zawodom patronują medialnie: Tygodnik Podhalański, Radio Alex, Małopolska Online, portal Podhale 24.pl,  Ski Magazyn, Podhale-sport.pl , Serwis informacyjny Watra.pl a także Zakoplan.pl

Image